Zacznij tutaj

Bardzo się cieszę, że tu trafiłeś. Jeżeli wśród Twoich celów jako rodzica jest:

wspieranie swojego dziecka w rozwoju i edukowanie w obszarach, o których zapomina tradycyjna szkoła,

budowanie bliskich relacji z dzieckiem,

edukacja finansowa i ekonomiczna Twojego dziecka (choć Twoja również),

to jesteś w idealnym miejscu. A jeżeli zostaniesz ze mną na dłużej (najlepiej zapisując się do newslettera), to przejdziemy wspólnie przez pewien proces.

 

Dziś

Być może dziś (to nasz punkt A):

chciałbyś rozpocząć edukację finansową i ekonomiczną swojego dziecka, ale nie wiesz od czego zacząć,

nie masz czasu szukać wszelkich materiałów i narzędzi, które wsparłyby Cię w edukacji finansowej syna lub córki,

nie masz wystarczającej wiedzy o finansach lub ekonomii i nie rozumiesz wielu zjawisk/zdarzeń ekonomicznych,

masz długi, z którymi chciałbyś się uporać jak najszybciej, bo nie chcesz zostawić zadłużenia dzieciom,

chciałbyś zapewnić swoim dzieciom lepszy, finansowy start w przyszłość, ale nie wiesz jak to zrobić

Jutro

Treści, które znajdziesz na tej stronie (uruchomienie strony luty 2021 r.) pomogą Ci w zmianach, których efektem końcowym będzie:

poczucie, że zrobiłeś wszystko, aby Twoje dziecko w dorosłym życiu świetnie radziło sobie z pieniędzmi,

uporządkowanie swoich finansów osobistych, wyjście z długów i odłożenie na przyszłość dzieci,

świetnie zbudowane relacje ze swoimi dziećmi,

świadomość i wiedza jakie kompetencje mogą mieć znaczenie w przyszłości, po to, by już dziś wspierać swoje dzieci w rozwoju tych kompetencji.

To będzie nasz punkt B.

Moim celem jest przeprowadzenie Ciebie z punktu A do punktu B, poprzez naukę i praktykę, na podstawie treści tutaj publikowanych.

Co tutaj znajdziesz?

Na początek przygotowałem obszerny artykuł o stanie edukacji finansowej dzieci i młodzieży. Przeczytaj i sam oceń, jak wygląda kondycja tego obszaru w Polsce:

Kolejny wpis zmotywuje Cię do działań na rzecz edukacji finansowej Twojego dziecka. To nasza duża rola i odpowiedzialność:

Dalej mamy 4 główne obszary edukacji finansowej dzieci i młodzieży (zarys zagadnień w całym planie edukacji finansowej tutaj):

 1. Pieniądze i transakcje tym obszarem zajmujemy się w tym roku,
 2. Zarządzanie pieniędzmi to będziemy poruszać w 2022r.,
 3. Ryzyko, zysk i bezpieczeństwo finansowe to omówimy w 2023r.
 4. Otoczenie finansowe a to mamy w planach na 2024r.

Te powyższe 4 główne tematy, są zgodnie z wytycznymi Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) i które będę regularnie uzupełniał i rozwijał.

Każdy etap zawiera tematy z 3 obszarów:

 • wiedza – to zazwyczaj długi, merytoryczny artykuł, który dostarczy Ci wiedzy, bo jako trener finansów osobistych dla swojego dziecka powinieneś być świetnie przygotowany do tej roli,
 • umiejętności – tutaj stawiam na praktykę, a więc dostarczę Ci niezbędne narzędzia, materiały i ćwiczenia, które będziesz mógł wykonać ze swoim dzieckiem,
 • postawa i motywacja – tutaj w formie podcastu, będę rozmawiał z moimi gośćmi, ekspertami w swoich dziedzinach, by jeszcze bardziej zagłębić poruszany temat.

Na stronie polecam również wartościowe książki, tj.

W sekcji „Podcast” usłyszysz moje rozmowy z ekspertami w dziedzinach finansów, ekonomii, psychologii i wychowania dzieci.

Co zyskasz, jeśli zostaniesz tutaj na dłużej?

 1. usystematyzowany plan edukacji finansowej dla Ciebie i Twojego dziecka (już teraz przedstawiam zarys tematów, które będę poruszał przez kolejne lata, a więc wiesz czego się spodziewać),
 2. narzędzia i materiały, aby w ramach edukacji domowej poruszać też zagadnienia edukacji finansowej,
 3. podstawową wiedzę o finansach i ekonomii, dzięki której łatwiej będzie Ci zrozumieć pewne zdarzenia i zapanować nad swoimi osobistymi finansami (np. szybciej wyjść z długów),
 4. moje pełne wsparcie, zaangażowanie i pomoc głównie za pośrednictwem maila (newsletter). Już teraz jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub sugestie napisz do mnie: kontakt@lukaszgrygiel.com

Co warto zrobić właśnie teraz?

Zapisać na newsletter. Jest to dla mnie najważniejsze medium, poprzez które chcę budować i utrzymywać naszą relację. Nigdzie indziej w social media nie publikuję podobnych treści (prowadzę jedynie swoje prywatne profile na Instagramie, Twitterze i Linkedin, ale staram się ograniczać spędzony tam czas. Jeżeli chcesz zerknij, możemy zostać znajomymi).

Dla wszystkich zapisanych i chętnych subskrybentów, chciałbym również zorganizować w Warszawie konferencję dla rodziców o edukacji finansowej dzieci i młodzieży, zapraszając jednocześnie ekspertów, by we wspólnym, rodzinnym gronie zagłębić się jeszcze bardziej w tematy, które tutaj poruszam. Mam nadzieję, że pandemia już niebawem się skończy, bo naprawdę fajnie byłoby spotkać się z Tobą na żywo i wymienić swoje doświadczenia w temacie wychowania, rozwoju i edukacji finansowej i ekonomicznej

To co zapiszesz się?

 

Więcej o mnie tutaj.